OČISTA

Esenciálne oleje v tejto kategórii pôsobia očistne na pokožku a podporujú detoxikáciu organizmu.Jednoducho rozriedime zopár kvapiek EO v základovom rastlinnom oleji (mandľový, slnečnicový, hroznový, olivový, sezamový, kokosový…) a nanesieme na miesto na koži, pod ktorým sa nachádza orgán, ktorý chceme stimulovať.

Nikdy nenanášame nezriedený EO priamo na pokožku! V tak vysokej koncentrácii by mohol by spôsobiť podráždenie pokožky podobné popáleninám.

Esenciálne oleje Voniava sú najvyššej liekopisnej kvality s aromaterapeutickými účinkami a výrobca popisuje aj možnosť ich vnútorného použitia. My sme sa však rozhodli, že túto vlastnosť na fľaštičke ani webstránke propagovať ani odporúčať nebudeme, pretože zastávame názor, že nie je správne dávať všeobecné odporúčania k dávkovaniu perorálne. Takáto vysoká škola aromaterapie patrí do rúk skutočným odborníkom – certifikovaným aromaterapeutom s klinickou praxou. Z odporúčaní profesionálov vychádza, že perorálne užívanie EO predstavuje minimálne percento v liečebných metódach aromaterapie, vykonáva sa len krátkodobo a pod odborným dohľadom. Širšie sa k téme bezpečného používania EO vyjadríme v našom blogu.

Zobrazuje sa všetkych 19 výsledkov

Zobrazuje sa všetkych 19 výsledkov