Na tejto stránke uverejňujeme informácie o prednáškach, praktických workshopoch, verejných zberoch bylín, festivaloch, trhov a iných udalostí, ktoré organizujeme, alebo sa ich zúčastňujeme vrámci projektu Voniava.

Kalendár udalostí môžete sledovať aj na facebookovej stránke Voniava.  Tešíme sa na naše spoločné voňavé stretnutia:)

 

 

 

 

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Pilotná prednáška cyklu (nielen) Bylinkových kruhov v Trenčíne

11 marca @ 17:00 - 18:00

Bytosti zeme, milovníci prírody, lesní škriatkovia aj záhradné víly, priatelia byliniek a nadšenci samouzdravovacej schopnosti tela aj duše, prijmite pozvanie na úvodnú spoznávaciu prednášku projektu Herbárium:

——————————-
PRE KOHO JE TOTO STRETNUTIE URČENÉ? PRE VŠETKÝCH!
——————————-
Už dlho Vás ťahá práca s bylinami a radšej navštívite lúku a les, než lekáreň? Radi by ste vedeli, ako si vybrať tú pravú medicínu z prírody a správne ju použiť?
Chceli by ste konečne odhodiť obavy a prakticky okúsiť, ako sa vyrába tinktúra, liečivá masť, bylinné oleje, octy a elixíry? Alebo by ste dokonca radi svoje experimenty s prírodnou liečbou a domácnosťou bez chémie posunuli na ďalšiu úroveň?

——————————-
OTVÁRAME NOVÉ BYLINKOVÉ KRUHY V TRENČINE
——————————-
Vytvárame novú pracovnú skupinu z okolia Trenčína, ktorá by sa rada stretávala v Kaviarni na Ceste (Katov dom, Rotary Klub) a vzájomne si rozširovala svoje obzory aj skúsenosti na ceste za zdravím tela aj duše.

——————————-
PILOTNÁ PREDNÁŠKA
——————————-
Pilotná hodinová prednáška Projektu Herbárium bude venovaná základom fytoterapie a všetkým zvedavým ušiam aj dušiam, pripraveným nielen počúvať, ale aj klásť otázky a zdieľať svoje skúsenosti. Na záver sa pokúsime spoločne navrhnúť tému a čas ďalšieho stretnutia.
Táto prednáška sa bude konať v spolupráci s Asociácia slovenskej aromaterapeutickej spoločnosti a Rotary club Trenčín Laugaricio

——————————-
VSTUPNÉ: ZDARMA
——————————-

——————————-
LEKTORKA
——————————-
Bylinkovým kruhom sprevádza:
VERONIKA REPKOVÁ, celou dušou aj srdcom bylinkami obrastená slobodná mamička 7 ročného Šimonka, grafická aj permakultúrna dizajnérka, podporujúca ekologické projekty, farmársko-remeselnícke trhy, tvorivosť, sebestačnosť a blízkosť k prírode. Rada svoje cesty po svete spája s poznávaním skúsených bylinkárov, lokálnych liečivých bylín a tradičných spôsobov ich spracovania. O svoje skúsenosti a vedomosti sa delí nie len na svojom webe. Počas roka ju môžete nájsť prednášať zdarma na kreatívnych a ekologických festivaloch, v lete usporadúva bylinkové kurzy v okolí Zaježovej a počas chladnejších mesiacov praktické workshopy vo viacerých mestách na západnom Slovensku.
Voniava – Privoňaj k duši bylín
Herbárium Projekt

Podrobnosti

Dátum:
11 marca
Čas:
17:00 - 18:00
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/796490394191074

Miesto udalosti

Na Ceste
Trencin, SK + Google Map