zloženie esenciálneho oleja

Zoznam certifikovaných aromaterapeutov

Na tejto stránke budú postupne pribúdať kontakty na odborných a certifikovaných aromaterapeutov, nástroje a inštitúcie združujúce ľudí, ktorí zasvätili svoj život pochopeniu, správnemu aj bezpečnému používaniu EO. Budeme vďační za Vaše tipy a odporúčania, ktoré by tu nemali chýbať.

IRISANA, s.r.o.
Ing. Monika Végh sa venuje individuálnemu poradenstvu, prednáša, vedie kurzy a workshopy v oblasti aromaterapie. V roku 2015 otvorila prvý rok Školy Aromaterapie v troch mestách – Bratislava, Piešťany a v Žiline.

AROMA-EXPLORER
RNDr. Mária Piknová, PhD. zaujíma skôr vedecký prístup k esenciálnymi olejom, ktoré sú už dlhodobo súčasťou jej života. Fascinujú ju ich účinky a neustále hľadá vysvetlenie, prečo a ako fungujú. Ak sa jej spýtate na účinky akéhokoľvek oleja, vyhľadá a predloží Vám vedeckú štúdiu.

ZDRAVÉ DIEŤA
Monika Koristeková je certifikovaný detský aromaterapeut a poradca pre výživu detí a dospelých.  Poradí Vám v prípade, že si nie ste istí výberom EO a jeho správnom použití pre svoje dieťa, či v období tehotenstva. K tejto aj iným témam usporadúva na Slovensku inšpiratívne kurzy.

AROMATERAPIE BRNO
Anna Krutová ako oborná aromaterapeutka svojim klientom pomáha už niekoľko rokov s najrôznejšími zdravotnými ťažkosťami, stresom a psychickou nepohodou pomocou EO a rastlinných hydrolátov. Okrem aromaterapeutických masáží sa venuje aj konzultáciám a workshopom. Je zakladateľkou festivalu Aromaterapie a Bylinky, pred ktorým sa koná aj odborná konferencia.

AROMATERAPIE HABIBI
Tereza Machová je certifikovaná aromatrapeutka AČA, akreditovaná lektorka aromaterapie v starostlivosti o dušu, prispievateľka do online magazínu Kouzlo vůní. Na jej stránkach nájdete ebooky aj online kurzy, napríklad Aromaterapie pre deti. Tereza miluje vône, jógu a cyklickosť Ženy. Pomáha ženám zvoľniť tempo, naladiť sa na svoju cyklickosť a tým žiť v súlade so sebou.

AROMADOTEKY
Ludmila Kotalíková, DiS. je profesionálna aromaterapeutka, ktorá sa o svoje skúsenosti a vedomosti delí na stránke Aromadoteky. Vyštudovala Inštitút aromaterapie – AČA, feng shui, Nachádza záľubu v klinickej aromaterapii a EFT metóde, venuje sa masážam aj poradenstvu. Nájsť ju môžete v pražskom Centre zdraví Natura a v poradne Aromadoteky. Je členkou mezinárodnej asocácie holistických aromaterapeutov NAHA (National Association for Holistic Aromatherapy)

DOBRÉ VŮNE
Kateřina Polívková je aromaterapeutka, lektorka a masérka, ktorá vedie blog a workshopy aj v ďalších projektoch, ako sú Kouzlo vůní a Kosmetika hrou. Spolupracuje s Asociáciou českých aromaterapeutů a Českou asociací saunérů. Zaoberá sa tiež vydymovaním pre sauny a wellness.

AROMATERAPIE BRNO
Anna Krutová vyštudovala Inštitút aromaterapie v Prahe a je zakladateľkou najväčšieho aroma-festivalu v ČR – Aromaterapie a bylinky, vďaka ktorému môže širšia verejnosť stretnúť na jednom mieste množstvo odborníkov na aromaterapiu, kvalitných produktov z bylín a vzdelať sa prostredníctvom prednášok a workshopov, ktoré prebiehajú v Otvorenej Záhrade v Brne.

AČA – ASOCIACE ČESKÝCH AROMATERAPEUTŮ
Poskytuje od roku 1996 kvalitné a všestranné vzdelanie v aromaterapii širokej verejnosti i profesionálnym záujemcom zo zdravotníctva, ošetrovateľstva, farmácie, rehabilitácia, kozmetiky či wellness. Zastrešuje Register kvalifikovaných aromaterapeutov,ktorých vzdeláva v Inštitúte aromaterapie.

ASOCIÁCIA SLOVENSKEJ AROMATERAPEUTICKEJ SPOLOČNOSTI
Cieľom neziskovej organizácie je združovať a vzdelávať osoby so záujmom o aromaterapiu, šírenie informácií a rozširovanie dokumentov týkajúcich sa problematiky aromaterapie, vrátane komplexného prístupu k človeku, a to formou aktívnej spolupráce s ostatnými subjektami, zaoberajúcimi sa problematikou aromaterapie. Od roku 2015 vedie ASAS Ing. Eva Dušičková, ktorá vyštudovala Holistickú školu aromaterapie ČAS v Kyjove.

AROMATERAPHY.SK
Natália Šultysová sa venuje aromaterapii a bylinkám vyše 10 rokov, píše články, vedie kurzy a workshopy v oblasti aromaterapie a výroby hand made kozmetiky. Študovala homeopatiu a je terapeut Bachovej kvetovej terapie. Študuje francúzsku aromaterapeutickú školu, ktorá patrí medzi najkvalitnejšie a najprísnejšie na svete zároveň a najmä šíri povedomie o bezpečnosti užívania esenciálnych olejov.

AROMA-ATELIER
Katerina Kloudová vyštudovala školu aromaterapie na Aromahead Inštitúte. Zameriava sa na bezpečné používanie esenciálnych olejov. Svoje znalosti si ďalej prehlbuje v rámci výučbového programu Aromahead a Tisserand Inštitútu. Svoju vášeň k aromaterapii aj radosť z komponovania vôní zdieľa s účastníkmi na svojich aromakurzoch.

ANGLICKÉ ZDROJE

TISSERAND INSTITUTE
Robert Tisserand je vážený odborník, uznávaný v celosvetovom aromaterapeutickom poli, ktorý už vyše 40 rokov pôsobí ako aroma-expert. Na jeho stránke nájdete články, kurzy, diagramy a ďalšie materiály vyvinuté multidisciplinárnymi odborníkmi, ktorí vám pomôžu bezpečne používať EO.

AROMAHEAD INSTITUTE
Andrea Butje, je klinická aromaterapeutka a držiteľka Ceny Aliancie medzinárodných aromaterapeutov za eloživotné úspechy a významné kariérne príspevky ako lektorka, podnikateľka a autorka. Andrea je zakladateľkou a vedúcou inštruktorkou inštitútu Aromahead, ktorý pôsobí ako medzinárodná online škola s Certifikovaným programom pre Aromaterapiu.

NAHA – NATIONAL ASSOCIATION FOR HOLISTIC AROMATHERAPY
Naha je neziskové združenie, ktoré sa venuje holistickej integrácii aromaterapie ako doplnkovej terapii a liečbe vrátane osobnej a domácej starostlivosti o zdravie. Ponúka vedecké, empirické a aktuálne informácie o aromaterapii a éterických olejoch pre verejnosť, lekárov, firmy, dizajnérov produktov, blogerov / spisovateľov, vychovávateľov, zdravotníckych pracovníkov a médiá.

THE PHYTOVOLATILOME
PhytoVolatilome je projekt mladej Petry Ratajc PhD, biologičky, vedkyne, pedagogičky a nadšenej výskumníčky aromatických rastlín. Snaží sa priniesť biológiu a odborné informácie do článkov a informácií o aromatických rastlinách, výťažkoch a esenciálnych olejoch. V súčasnosti sa zdá, že každý, kto má základné vzdelanie v aromaterapii, je odborníkom v medicíne a chémii esenciálnych olejov. Ak vás už nebavia všeobecné informácie a nekonečné zoznamy účinkov od ľudí, ktorí vedia o marketingu viac, ako o esenciálnych olejoch, hľadáte nezávislé informácie, začítajte sa do jej blogu.

FLORACOPEIA
David Crow je majstrom herbalistiky, aromaterapeut a akupunktúrista s viac ako 30-ročnými skúsenosťami a odborníkom na ayurvédsku a čínsku medicínu. Spoločnosť Floracopeia založil s cieľom poskytovať najvyššiu kvalitu botanických pokladov a vzdelávanie v oblasti zdravia a záujmom podporovať ekologické poľnohospodárstvo a tradičné znalosti o liečivých rastlinách. Aktivizuje sa tiež vo vytváraní základného systému zdravotnej starostlivosti založeného na komunitných záhradách.

DROPSMITH
Dropsmith je pre nás zatiaľ najpresnejšia celosvetová databáza esenciálnych olejov. Stačí si vybrať svoje obľúbené esenciálny oleje a vytvoriť tie najlepšie zmesi v pohodlí vášho domova, štúdia alebo pracoviska. Dropsmith je sprievodca procesom poznávania a miešania EO. Zobrazuje podrobnú štruktúru zložiek EO a komplexnú analýzu GC / MS vo forme prehľadných tabuliek. Stojí za ňou mladá slovinka Melani Kovač, ktorá vyštudovala pokročilú klinickú holistickú aromaterapiu cez Inštitút Aromahead.

EssOilDB
EssOilDB je neustále aktualizovaný zdroj poznatkov o rastlinných prchavých látkach. V súčasnosti obsahuje 123041 záznamov o esenciálnych olejoch z publikovaných vedeckých správ za posledných sto rokov. Nájdete tam údaje o 92 taxonomických rodinách rastlín z celého sveta.

HerbáriumProjekt.sk
Projekt Herbárium vznikol v roku 2012 ako osobná potreba navrátiť telu späť schopnosť samoliečby s podporou bylinných pomocníkov a zároveň nezasahovať do vývoja imunity dieťaťa chemickou cestou. Jeho zakladateľka, Veronika Repková verí, že sila bylinných sprievodcov sa znásobuje poznaním širších súvislostí a správnym načasovaním aj dávkovaním. Preto spája poznatky rôznych národov a kultúr a inšpiruje sa tradičnými lokálnymi postupmi a rokmi overenou praxou slovanských bylinkárov, ale aj čínskou medicínou, ayurvédou, psychosomatikou, s prvkami homeopatie a aromaterapie.
Rada svoje cesty po svete spája s poznávaním skúsených bylinkárov, lokálnych liečivých bylín a tradičných spôsobov ich spracovania. O svoje skúsenosti a vedomosti sa delí nie len na svojom webe. Počas roka ju môžete nájsť prednášať zdarma na kreatívnych a ekologických festivaloch, v lete usporadúva bylinkové kurzy na Zaježovej a počas chladnejších mesiacov praktické workshopy vo viacerých mestách na západnom Slovensku.

“Byliny sú spojencom našej duše s múdrosťou Boha. Avšak svoju múdrosť šepkajú len ušiam, ktoré načúvajú a svoju silu prepožičajú rukám, ktoré s úctou a vďakou berú si len toľko, čo potrebujú. Každý liek sa môže nesprávnym dávkovaním a použitím zmeniť na jed.”