Zoznam certifikovaných aromaterapeutov

Na tejto stránke budú postupne pribúdať kontakty na certifikovaných aromaterapeutov, nástroje a inštitúcie združujúce ľudí, ktorí zasvätili svoj život pochopeniu, správnemu aj bezpečnému používaniu EO. Budeme vďační za Vaše tipy a odporúčania, ktoré by tu nemali chýbať.

IRISANA, s.r.o.
Ing. Monika Végh sa venuje individuálnemu poradenstvu, prednáša, vedie kurzy a workshopy v oblasti aromaterapie. V roku 2015 otvorila prvý rok Školy Aromaterapie v troch mestách – Bratislava, Piešťany a v Žiline.

AROMA-EXPLORER
RNDr. Mária Piknová, PhD. zaujíma skôr vedecký prístup k esenciálnymi olejom, ktoré sú už dlhodobo súčasťou jej života. Fascinujú ju ich účinky a neustále hľadá vysvetlenie, prečo a ako fungujú. Ak sa jej spýtate na účinky akéhokoľvek oleja, vyhľadá a predloží Vám vedeckú štúdiu.

ZDRAVÉ DIEŤA
Monika Koristeková je certifikovaný detský aromaterapeut a poradca pre výživu detí a dospelých.  Poradí Vám v prípade, že si nie ste istí výberom EO a jeho správnom použití pre svoje dieťa, či v období tehotenstva. K tejto aj iným témam usporadúva na Slovensku inšpiratívne kurzy.

AROMATERAPIE BRNO
Anna Krutová ako oborná aromaterapeutka svojim klientom pomáha už niekoľko rokov s najrôznejšími zdravotnými ťažkosťami, stresom a psychickou nepohodou pomocou EO a rastlinných hydrolátov. Okrem aromaterapeutických masáží sa venuje aj konzultáciám a workshopom. Je zakladateľkou festivalu Aromaterapie a Bylinky, pred ktorým sa koná aj odborná konferencia.

ASOCIACE ČESKÝCH AROMATERAPEUTŮ
Poskytuje od roku 1996 kvalitné a všestranné vzdelanie v aromaterapii širokej verejnosti i profesionálnym záujemcom zo zdravotníctva, ošetrovateľstva, farmácie, rehabilitácia, kozmetiky či wellness. Zastrešuje Register kvalifikovaných aromaterapeutov,ktorých vzdeláva v Inštitúte aromaterapie.

FLORACOPEIA
David Crow je majstrom herbalistiky, aromaterapeut a akupunktúrista s viac ako 30-ročnými skúsenosťami a odborníkom na ayurvédsku a čínsku medicínu. Spoločnosť Floracopeia založil s cieľom poskytovať najvyššiu kvalitu botanických pokladov a vzdelávanie v oblasti zdravia a záujmom podporovať ekologické poľnohospodárstvo a tradičné znalosti o liečivých rastlinách. Aktivizuje sa tiež vo vytváraní základného systému zdravotnej starostlivosti založeného na komunitných záhradách.

DROPSMITH
Dropsmith je pre nás zatiaľ najpresnejšia celosvetová databáza esenciálnych olejov. Stačí si vybrať svoje obľúbené esenciálny oleje a vytvoriť tie najlepšie zmesi v pohodlí vášho domova, štúdia alebo pracoviska. Dropsmith je sprievodca procesom poznávania a miešania EO. Zobrazuje podrobnú štruktúru zložiek EO a komplexnú analýzu GC / MS vo forme prehľadných tabuliek. Stojí za ňou mladá slovinka Melani Kovač, ktorá vyštudovala pokročilú klinickú holistickú aromaterapiu cez Inštitút Aromahead.

TISSERAND INSTITUTE
Robert Tisserand je vážený odborník, uznávaný v celosvetovom aromaterapeutickom poli, ktorý už vyše 40 rokov pôsobí ako aroma-expert. Na jeho stránke nájdete články, kurzy, diagramy a ďalšie materiály vyvinuté multidisciplinárnymi odborníkmi, ktorí vám pomôžu bezpečne používať EO.