O nás

Ďakujeme za Váš záujem o čistú esenciu bylín a podporu organického poľnohospodárstva!

Suroviny, ktoré nájdete na našich stránkach ponúkame v spolupráci s francúzskou destilériou a ďalšími výrobcami bylinných extraktov po celom svete. Sú to predovšetkým certifikované organické esenciálne oleje (EO) najvyššej kvality, mnohé z nich vyrobené z rastlín dopestovaných priamo na farmách v okolí destilérie bez zbytočného cestovania okolo sveta.

Organické esenciálne oleje Voniava sú najvyššej aromaterapeutickej kvality, vhodné na použitie do aromalampy alebo difúzera, riedené s rastlinnými základovými olejmi na použitie pri masážach alebo výrobe prírodnej kozmetiky a čistiacich prostriedkov, riedené v oleji alebo soli je možné niektoré použiť na inhalovanie aj do kúpeľa, či sauny.
Tieto oleje sú vhodné aj na vnútorné užívanie, avšak jedine pod dohľadom klinického aromaterapeuta, ktorý Vám s najväčšou pravdepodobnosťou odporučí v prvom rade jeho inhaláciu, alebo aplikáciu cez pokožku.

PREČO KUPOVAŤ OLEJE ORGANICKEJ KVALITY?

Spôsob získavania esenciálnych olejov vyžaduje veľké množstvo kvalitného rastlinného materiálu, preto je veľmi dôležité, akým spôsobom sú tieto rastliny pestované a koľko pesticídov sa počas vegetačného obdobia dostane do zeme. Musíme si uvedomiť, že síce je výsledný produkt v maličkej 10ml fľaške, je za ním nespočetne veľa hodín práce farmárov, ale aj sily slnka, vody, vetra a výživy z pôdy. Preto by sme si každú kvapku mali vážiť tak, ako vzácny kvet na lúke a používať EO s týmto vedomím, v úcte voči duši bylín, prírode aj rukám, ktoré sa o ňu starajú.

PREČO PRÁVE VONIAVA?

Na trhu nájdete esenciálne oleje rôznych značiek. Projekt Voniava si kladie za úlohu v prvom rade vzdelať konečného užívateľa o rôznych druhoch extrakcie účinných látok, o ich sile a správnom využití, no najmä ich bezpečnom spôsobe použitia.

Preto má každý olej priamo na etikete vyznačné odporúčané spôsoby použitiaa tiež orgány tela, na ktoré pôsobí. Zároveň tiež uvádzame aj základnú aktívnu látku esencie v jej minimálnom množstve  a ďalšie informácie k použitiu a orientačnému dávkovaniu na eshope.

Na požiadanie Vám vieme poslať k nahliadnutiu tiež originálne certifikáty analýzy.

AKO BEZPEČNE POUŽÍVAŤ ESENCIÁLNE OLEJE?

Na tejto stránke a najmä na facebooku môžete nájsť tiež informácie k pripravovaným podujatiam, prednáškam i praktickým workshopom, ktoré Vás zavedú hlbšie do sveta bylín a bližšie k pochopeniu dôležitosti správnej dávky, načasovania i výberu správneho preparátu. Pretože aj prírodná substancia  môže nesprávnym dávkovaním a spôsobom použitia pôsobiť ako jed.

Na našej webovej stránke budú pribúdať informácie k bezpečnému používaniu esenciálnych olejov spolu s kontaktami na certifikovaných klinických aromaterapeutov,  odkazy na miesta, kde je možné esenciálne oleje zakúpiť osobne, ale aj články, inšpirácie a rady, ako je možné oleje využiť v každodennom živote.

V prípade záujmu o užšiu spoluprácu nám napíšte Vašu ponuku cez kontaktnú stránku.

ČÍTAJTE NAJNOVŠIE ČLÁNKY NA NAŠOM BLOGU

Nájdete tu overené a vedeckými štúdiami podložené informácie spolu s odkazmi na ďalšie osobné štúdium.

CHCETE VEDIEŤ VIAC?

Zúčastnite sa niektorého z našich praktických workshopov a dostaňte sa kreatívnou cestou hlbšie k vedomostiam z oblasti aromaterapie a fytoterapie doplnenej čínskou medicínou, homeopatiou aj duševnými príčinami chorôb.
Sledujte udalosti na našej stránke, alebo facebooku.