Posted on komentáre 2

Štúdie potvrdzujú: Tymián ničí streptokokové a respiračné infekcie

Máte silné bolesti v krku alebo kašeľ? Esenciálny olej z tymiánu môže byť tým správnym a účinným prostriedkom na liečbu akejkoľvek infekcie hrdla alebo pľúc.

Štúdia z roku 2011 ukázala, že tymianový olej je vysoko účinný proti 120 kmeňom baktérií odobratých pacientom s perorálnymi, respiračnými a močovými infekciami vrátane niekoľkých kmeňov rezistentných na antibiotiká.

Štúdia na rok 2013 sa zamerala konkrétne na krčné streptokoky. Spomedzi 18 výskumníkov na báze esenciálnych olejov našli päť, ktoré vykazovali “značnú antibakteriálnu aktivitu” proti streptokokom: tymian, oregano, škorica, citrónová tráva a saturejka.

Autori štúdie poznamenávajú, že penicilín nie je vždy účinný pri liečbe Streptococcus pyogenes a spomínajú, že týchto päť bylín by mohlo byť “zaujímavým” doplnkom nášho “alternatívneho terapeutického arzenálu”.

V štúdii z roku 2016 sa zistilo, že požívaním tymolu – fenolu získaného z tymiánového oleja – sa výrazne skráti doba trvania infekcie horných dýchacích ciest a zároveň sa zmierňuje kašeľ a dýchavičnosť.

Účinnosť kombinácie extraktu z tymianu a extraktu z prvosienky bola “porovnateľná so syntetickým antibiotikom ambroxolom”, píšu autori štúdie.

Spoznajte ďalšie bylinky na imunitu a zdravé dýchacie cesty v TOMTO článku Projektu Herbárium.

2 thoughts on “Štúdie potvrdzujú: Tymián ničí streptokokové a respiračné infekcie

  1. […] Prečítajte si tiež článok s odkazmi na štúdie Tymiánu potvrdzujúce antibakteriálne účinky streptokokových infekcií:https://voniava.sk/studie-potvrdzuju-tymian-nici-streptokokove-a-respiracne-infekcie/ […]

  2. […] Tymián pôsobí antibakteriálne a pomáha bojovať proti streptokokovým a respiračným infekciám …čítaj […]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.