Na tejto stránke uverejňujeme informácie o prednáškach, praktických workshopoch, verejných zberoch bylín, festivaloch, trhov a iných udalostí, ktoré organizujeme, alebo sa ich zúčastňujeme vrámci projektu Voniava.

Kalendár udalostí môžete sledovať aj na facebookovej stránke Voniava.  Tešíme sa na naše spoločné voňavé stretnutia:)

 

 

 

 

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Výroba olejového parfému z esenciálnych olejov Voniava

30. júla 2020 @ 17:00 - 20:00

Vôňa nás sprevádza celým životom, každý jeden deň sú naše čuchové bunky akoby obnažené vo vôni sveta. Často si to vôbec neuvedomujeme, deň je niekedy prikrátky aby sme sa zastavili, zavreli oči a ovoniavali prírodu alebo mesto. Z každodenného života sa však obklopujeme vôňami, ktoré pre nás nie sú prirodzené a hlavne nie sú prírodné, to značí, že sú škodlivé pre naše zdravie. V obchodoch a hlavne v drogériách a parfumériách nájdete množstvo voňavého tovaru, mne sa z toho často krúti hlava, príde mi zle a musím odísť. Preto som veľmi vďačná že som sa pred pár rokmi dostala k aromaterapii a začala skrze ňu naozaj CÍTIŤ.

Aj preto sme sa spolu s Veronikou z Voniava a projektu Herbárium rozhodli ponoriť aj vás do lázne vôní. Avšak ako Veronika vraví, jej kľúčovým slovom pri používaní éterických olejov je BEZPEČNOSŤ, je dôležité vedieť ako s nimi zaobchádzať a aké množstvo používať. Ďalšou potrebnou vedomosťou je aby ste vedeli ako rozoznávať respektíve odlišovať éterické oleje od umelých vonných olejov. Aj toto všetko sa spoločne naučíme pri výrobe vašich vlastných olejových parfémov, ktoré si odnesiete domov. Svet vôní je neskutočne bohatý a ich kombinovanie je niekedy veľkou vedou. Prejdeme sa pomedzi citrusy, kvety, prelezieme cez opojné vône až k tým korenistým. A možno si nájdete tú svoju, ktorú potrebujete práve v tomto okamihu. Pretože aromaterapia je práve o terapii skrze vôňe. Mne samotnej pomohla pri depresiách, úzkostiach, pred pôrodom aj po pôrode, ale aj pri rôznych chorobách a bolestiach. Ak sa chcete ponoriť do spoločného bádania a vyrábania, pridajte sa k nám. Už teraz sa tešíme.

A prečo sme nato dve?
S Veronikou sa poznáme už roky, každá sledujeme kroky tej druhej a vo všetkom sa podporujeme. Naozaj som šťastná, že sa takto spolu v Trenčíne prepojíme a Vám odovzdáme naše skúsenosti. Veronika, ktorá sa vyzná do aromaterapie ako málokto z môjho okolia a ja, Janka, ako tá intuitívna stránka workshopu.

Čo si so sebou odnesiete?
olejový parfém, ktorý si vyrobíte
plno nových informácií a skúseností
dobrú náladu

Vyrábať budeme z éterických olejov Voniava, ktoré má pod palcom práve Veronika. Viac o nich si môžete prečítať na FB stránke Voniava – Privoňaj k duši bylín alebo na voniava.sk

Cena 3. hodinového workshopu je 28 EUR
V cene je zahrnuté lektorné, materiál na výrobu, občerstvenie a kopec zážitkov
Miesto konania: park M.R. Štefánika pri hudobnom altánku
V prípade nepriaznivého počasia v Obchodíku bez obalu, Palackého 4
Čas: 30.7.2020 o 17:00 – 20:00 hod

Na workshop je potrebné sa prihlásiť na e-mail: info@obchodikbezobalu.sk

Tešíme sa na Vás

Janka, Veronika a Zuzka

Podrobnosti

Dátum:
30. júla 2020
Čas:
17:00 - 20:00
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/416275945954299

Miesto udalosti

Park M. R. Štefánika
Park M. R. Štefánika
Trencin, 911 01 SK
+ Google Map